Vědomé ukončení měsíce

Začal měsíc duben a já pro vás mám takové krásné překvapení. Vlastně i pro sebe, protože já se na tuhle vychytávku také moc těším. Je jím vědomé ukončení měsíce a s ním i tvořivé pracovní listy.

Pojďte si sami za sebe uvědomit, co pro vás má smysl

Co říkáte na to, každý měsíc ukončit více vědomě a připomenout si několik okamžiků, které pro vás v předchozím měsíci byly zásadní? Přijde mi důležité si uvědomit, čím jsme v daném měsíci strávili nejvíce času, jak jsme se u toho cítili a zda jsme se posunuli zas o krok blíž ke svým cílům.

Měsíc není krátká doba, může se toho spousty změnit. Jednotlivé měsíce tvoří skládanku roku. Rok za rokem tvoří mozaiku našeho života. Pokud víte, co od života očekáváte, můžete i okolnosti přizpůsobovat tak, aby se vaše sny mohly v blízké době naplňovat.

Když víte, co chcete, více si všímáte příležitostí k jeho naplnění. Proto je tak důležité si to uvědomit. A také si všímat, zda jste na správné cestě k jeho uskutečnění. Dovolte si snít a pošlete do vesmíru objednávku, co si přejete od dalšího měsíce.

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

Paulo Coelho
Zavři oči a něco si přej…

Žiji teď, protože život mám pouze jeden – karanténa nekaranténa

Někdy máme tendenci odevzdávat se proudu života. Také znáte níže zmíněné hříčky?

-Ten dnešní den naštěstí rychle utekl-

-Je pondělí, jak bych se asi měla mít? No špatně-

-Už aby to bylo za mnou-

-Už aby nebyla karanténa-

-Už abych mohl jít normálně do práce-

-Už abych byl z práce doma a byl víkend-

-Už abych mohl cestovat, jak se mám radovat, když nemůžu-

-Už abych byl raději z dovolené zpět-

My sice neovlivníme, jestli je nebo není karanténa nebo jiná nepříjemná situace, ale ovlivníme to, jaké k tomu všemu zaujmeme stanovisko.

A mezitím vším co by, kdyby nám čas kolikrát protéká. A my si někdy neuvědomujeme, že život máme pouze jeden a nikdy nevím jeho datum spotřeby. Proto žiji teď a plním si své sny i třeba za časů karantény. Je pravda, že je jí musím trochu uzpůsobit, ale jde to. Jde to být šťastný, i když okolní skutečnosti nejsou ideální. Jde žít a nepřestávat snít, i když přijdeme o něco cenného.

Věřím, že vše je tak jak má.

Není potřeba žít rychle, důležité je vědět svůj směr. K čemu je se někam hnát beze směru a bez cíle. Pojďte nalézt směr pro váš následující měsíc. Sami zjistíte, že samotná rekapitulace vám pomůže připomenout si chvíle, které už jste možná zapomněli a také nahlédnout na to, co se nám možná v životě pravidelně opakuje.

Najděte to, co je pro nás důležité a tam směřujte svou pozornost

Vyplnění pracovních listů vám může zabrat maximálně hodinu měsíčně a pomoct vám urovnat myšlenky, co je pro vás důležité. To vám může ušetřit spousty času, který byste možná strávili bezesmyslným dělání toho, co pro nás vlastně ani tolik neznamená.

Zkuste najít to, co pro vás má nějakou hodnotu a tomu věnujte pozornost. Svou energii věnujte především tomu, co můžete nějak ovlivnit, co vám dává hlubší smysl nebo vás nějak dál posouvá.

Co ovlivním, to vyřeším, co neovlivním, to neřeším.

Pracovní listy

Udělejte si čas pro sebe, rozsviťte si svíčku, pusťte si milou hudbu. Nyní vás krátce provedu pracovními listy, které obsahují dvě části. Než si vyhradíte váš čas a začnete tvořit, vytiskněte si pracovní listy, ať si můžete odpovědi zaznamenávat přímo do nich.

Pracovní listy jsou ke stažení úplně na konci pod tímto článkem.

Na jejich vyplnění budete potřebovat zhruba hodinu. Pracovní listy mají dohromady dvě části s tím, že každá má 5 otázek. Jde počítat tedy 5 minut na otázku a 10 minut na pauzu mezi dvěma částmi. To jsou pouze odhady, všechno záleží na vás.

Rekapitulace uplynulého měsíce

První část se týká měsíce, který právě skončil a jeho vědomé ukončení. Jedná se o vědomou rekapitulaci, uvědomění si, co všechno se za ten jeden měsíc stalo. Najdete to, co vám to dalo a i to, co byste rádi vylepšili.

Vědomě se loučím se svým měsícem

Pauza a poděkování si

Mezi jednotlivými částmi si udělejte chvíli pauzu. Doporučuji tento krátký čas využít na to, abyste si poděkovali za to, co se za poslední měsíc stalo a za co jste vděční. Každý máme za co.

V tuhle chvíli se můžete minimálně ocenit za to, jak krásně zvládáte období změny a karantény. Každý se k situaci staví po svém a věřím, že každý bude schopný najít něco, za co je na sebe pyšný a za co si může poděkovat.

S těmito příjemnými pocity si uzavřete minulý měsíc. Přijměte vše, co se ten měsíc stalo. Naslouchejte sami sobě. Pokud máte pocit, že se vám nějaká situace opakuje, nedaří se vám něco, co si přejete nebo už vám něco dosloužilo a chcete se s tím rozloučit, vědomě se rozhodněte ukončit s danou situací vaše vazby.

Stačí si říci, že danou situaci už nepotřebujete, už jste se z ní naučili dost a nemusí se vám nadále vracet. Pokud chcete vaše činy zintenzivnit, můžete jim přidat i rituální průběh. Sami si můžete vytvořit jednoduchý obřad.

Nežádanou situaci, návyk nebo postoj napište na papír a poté ji pusťte po vodě, nechte shořet nebo roztrhejte a pošlete po větru. Během té doby se s ní vědomě rozlučte. V následujících dnech bude potřeba na sobě zapracovat a ukotvit si v sobě nový návyk, který nahradí ten předešlý a nefungující.

Snění k nastávajícímu měsíci

Poté se můžete pustit s čistými pocity do druhé části. Druhá část je jiná, je taková v mlze a více snová. Můžete si i na chvíli zavřít oči, nadechnout se a vydechnout. Před očima si můžete představit to, co byste si od následujícího měsíce přáli. Nebojte se snít a oddat se fantazii.

Neříkejte si, že cokoliv z vašich snů není možné. Dovolte si snít, jen to nejlepší, co si opravdu ze srdce přejete. Jaké máte přání, jak se chcete cítit, co byste si rádi zapsali do další měsíční rekapitulace.

Nečekejte až se situace nebo okolí změní, buďte vy tou změnou, kterou chcete v okolí vidět. Dovolte si snít a dovolte si věřit, že vám se tyto přání mohou splnit. Ne nadarmo se říká, že základ úspěchů je v hlavě. Stačí něčemu uvěřit a sny se začnou plnit.

Jdu svým snům vstříc

Doporučení na závěr

Možná Vás občas nebude napadat nic k dané otázce. Byla by škoda ji odložit s pocity, že se nic nezměnilo. V rámci každé otázky se pokoušejte zamýšlet nad různými životními oblastmi, které jsou vypsané pod otázkou.

Pokud se opravdu nic nezměnilo a vy byste se rádi někam posouvali, může to pro vás být motiv ke změně v druhé části listu. Zkuste se nacítit na to, jak by to vaše duše chtěla doopravdy. 

Doporučuji u každé otázky vymyslet alespoň tři odpovědi. Ale to už je na vás.

Doufám, že vás bude vyplňování pracovních listů bavit tolik, jako mě bavilo je pro vás připravovat.

Také budu ráda za vaši zpětnou vazbu a pocity, které jste během toho měli.

Přeji krásný aprílový den.

Pracovní listy k vědomému ukončení měsíce březen
Jsem holka, co se nebojí dobrodružství a ráda se toulá světem. Většinou s batohem, v pohorkách a s úsměvem na rtech. Dosud jsem si vyzkoušela žít na různých místech naší krásné planety, jako je Florida, Nizozemsko a Taiwan. Také si ráda plním nejrůznější sny: meditovala jsem týden s mnichy v klášteře v horách, okusila si atmosféru poutní cesty Camino, podívala se na Alijašku, procestovala západní pobřeží Ameriky, učila se vařit Thajská jídla s domordci, létala paraglidem, střihla si solo trip po Asii  a další. Také ke mně velmi aktuálně patří můj nejtěžší prožitek - ztráta mého přítele za bouřky v Tatrách. O tom všem a mnohem více píšu otevřeně a srdcem. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Ukončete měsíc vědomě a splňte si své sny!
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Facebook: