cestuji

 plním si své sny

   píšu o smrti

 

 

O tom všem a mnohem více,

              píšu otevřeně a srdcem.

 

Cestuji

Ráda cestuji a toulám se po světě. Většinou s batohem na zádech a pomalu objevuji krásy jednotlivých míst. Některá místa mě už vtáhla natolik, že jsem se tam usadila na delší dobu a zkusila si tam žít. Čím hlouběji poznám místo a jeho kulturu, tím hlouběji je v mém srdci zakořeněná. Místní lidi a jejich zvyky, nové chutě, jiný přístup, krásná místa, která berou dech – to vše a mnohem víc s sebou nese poznání a neskutečné vzrušení z toho všeho nového – to mi dává smysl a často nové perspektivy, kterých si tak vážím.

Už během školy jsem žila na třech různých kontinentech (Amerika, Asie, Evropa) a procestovala mnohá zajímavá místa často sama a bez žádných plánů. Blogem a svými příhodami chci předat inspiraci a energii, kterou mi to za ty roky dalo.

Plním si své sny

Mám své sny a to nejen cestovatelské. Krásně by to vystihoval jeden můj oblíbený citát od Haruki Murakami:

“I dream. Sometimes I think that’s the only right thing to do.”

Sny a přání jsou důležitým momentem k jejich splnění. Proto si dělám své Vision boardy, vizualizuji si své sny a hlavně si je snažím aktivně plnit. Ne za sto let, někdy nebo příště, ale jak jen to jde. Mým mottem od poslední zkušenosti v horách je mé ŽÍT TADY A TEĎ. Nemusíme tu být navěky, ale jsme tu TEĎ, už to je dar. Já jsem rozhodně vděčná, že tu TEĎ mohu být. Ne každý den je růžový, ale pokaždé najdu momenty, za které jsem vděčná a pro které stojí za to žít. Nejen pro ty speciální momenty a něco mimořádného, ale pro každodenní radosti.

 

Píšu o smrti...

Ano už tomu tak bude. Píšu otevřeně a srdcem o různých, možno tvrdit, kontroverzních tématech. Mým nejaktuálnějším nyní, je téma smrti. Když se to loni stalo, byla jsem nešťastná, ztracená a úplně mimo. Proto jsem hledala spřízněné duše, lidi, kteří si prošli něčím hodně těžkým nebo o někoho přišli a otevřeně sdíleli svůj příběh. Ty, kteří se nebáli vyprávět svůj příběh, sdílet jak se s tím vypořádávali a co přesně je potkalo. Našla jsem toho tenkrát dost málo, ale to málo, co jsem našla, mi pomáhalo. Bude mi ctí, pokud sdílením svého příběhu, pomohu alespoň někomu, kdo si musel projít něčím těžkým.